Znajdujesz się w Programy > Programy Graficzne > Programy do projektowania CAD > AutoCAD 2010

KATEGORIE
POLECAMY
STATYSTYKI
Aktualnie online: 10
Ilość programów: 2012
Ilość sterowników: 2
Ilość gier: 158
AutoCAD 2010

Kategoria: Programy do projektowania CAD

Rozmiar pliku: 550 MB

Licencja:

Liczba pobrań: 35326

Liczba odsłon: 69850

Redakcja:

Ocena: 1/5

Oceń:


›› AutoCAD 2010 - Pobierz ‹‹

Opis:

AutoCAD jest programem stworzonym i rozpowszechnianym przez firmę Autodesk, wykorzystywanym do dwuwymiarowego i trójwymiarowego komputerowego wspomagania projektowania ( Darmowy AutoCAD ). Ponieważ najnowszy AutoCAD ma otwartą architekturę wiele zewnętrznych firm stworzyło własne nakładki. Przykładem może być AutoPLANT firmy Rebis (obecnie oddział firmy Bentley) przeznaczony do projektowania instalacji rurowych. Pierwsza wersja AutoCAD?a ukazała się w grudniu 1982 ( AutoCad za darmo ).

AutoCAD pierwotnie wykorzystywany był tylko przez mechaników, jednak z czasem został rozszerzony i aktualnie jest używany przez architektów i innych projektantów dzięki temu, że firma Autodesk rozszerzyła program o wiele specjalistycznych "nakładek" np.: AutoCAD Electrical, AutoCAD Mechanical, Mechanical Desktop, Architectural Desktop, Civil Design itp. Najnowszy AutoCAD jest w tym wypadku podstawą, do której dołączone są biblioteki, funkcje, interfejsy specyficzne dla danej branży ( AutoCAD free ). Pliki rysunków najnowszej wersji AutoCAD posiadają rozszerzenie DWG( DWG jest formatem binarnym i własnością firmy Autodesk ), oraz jego odpowiednik w ASCII - DXF. Pliki DWG często nie są kompatybilne między poszczególnymi wersjami AutoCAD. Dokumentacja dotycząca formatu nie jest udostępniana innym producentom oprogramowania w celu ograniczenia konkurencji na rynku i utrzymania pozycji monopolistycznej ( AutoCAD download ). Obecnie AutoCAD dostępny jest jedynie na platformę Microsoft Windows.

Wcześniej istniały wersje dla innych systemów operacyjnych takich jak CP/M, PC-DOS, Macintosh (ostatnie wydanie w 1992) i Unix (ostatnie wydanie w roku 1994), ale począwszy od Release 14 wydanego w 1997 Autodesk zrezygnował z ich tworzenia. Przy uruchomianiu programu na emulatorach takich jak Microsoft Virtual PC czy Wine należy się liczyć z bardzo niską wydajnością. Polecam ( pobierz AutoCAD ).

›› AutoCAD 2010 - Download ‹‹

Napisz własną opinię o AutoCAD 2010:

Tytuł opini:

Autor

Komentarz

Kod zabezpieczający

You must enable javascript to see captcha here!


Mapa strony | Mapa strony HTML | Kontakt