Znajdujesz się w Programy

KATEGORIE
POLECAMY
STATYSTYKI
Aktualnie online: 0
Ilość programów: 0
Ilość sterowników: 0
Ilość gier: 0

5 błędów popełnianych na stronach internetowych

Data: 22.05.2017

5 błędów popełnianych na stronach internetowych

Znaleźć firmę, o której nie byłoby żadnych informacji w Internecie to dziś nie lada sztuka. Na pewno wynika z tego wiele korzyści, zarówno dla przedsiębiorcy, jak i jego odbiorcy. Często za pracę nad stroną internetową bierze się osoba, niemająca wcześniej żadnego kontaktu z tym środowiskiem. Cóż można powiedzieć, Internet rządzi się swoimi prawami, cały czas ewoluuje. Coś, co miesiąc temu było aktualne, niekoniecznie musi być aktualne dzisiaj. Aktualne trendy w tworzeniu stron możesz śledzić na stronie www.weblider.pl/strony-www. Trudno wymagać, by poradził sobie z tym ktoś, kto wchodząc ze swoją działalnością do Internetu, dokonuje tak naprawdę przeskoku technologicznego o kilkanaście lub kilkadziesiąt lat. Kłopoty w takiej sytuacji są czymś normalnym. Oto 5 błędów, jakie są często popełniane przy tworzeniu stron internetowych, a których należy unikać za wszelką cenę.1. Martwa strona/strona w budowie
Przedsiębiorca tworzy swoją witrynę… i na tym koniec. Trzeba ją mieć, więc ją mam i to by było na tyle. Nieważne, że jej wygląd i zawartość odstrasza, jest niedopracowana, pojawiają się podstrony bez żadnej treści. Klienci sami mnie znajdą i niczego więcej mi nie trzeba. To oczywiście mrzonka, tak to nie działa, wciąż zdarza się jednak, że ktoś tego nie rozumie.

2. Brak optymalizacji strony
Tu już użytkownik podchodzi do sprawy nieco bardziej poważnie, lecz ewidentnie widać jego braki i od razu narzuca się myśl, że przydałby się ktoś, kto zająłby się stroną profesjonalnie. Dodawana jest jakaś treść, są nawet zdjęcia, ale wszystko jest mało przyjazne dla użytkownika, nie mówiąc już o odpowiednim nazewnictwie podstron i przejściach między nimi w celu pozycjonowania oraz łatwej obsługi. Wygląda to tak, jakby autor teleportował się do nas z lat dziewięćdziesiątych XX w. Chęci są, ale brakuje możliwości.

3. Frazy, frazy, frazy
Ponownie przechodzimy poziom wyżej, autor wie nawet, że potrzebuje pozycjonowania swojej strony, uważa jednak, że świetnie potrafi zrobić to sam. To może być błędem, który przyniesie opłakane skutki. Teksty na stronie są kompletnie nieczytelne dla przeciętnego użytkownika, występuje maksymalna liczba powtórzeń, a minimalna wartość merytoryczna. Co z tego może wyjść? Obniżenie pozycji strony w wynikach wyszukiwania, a nawet jej usunięcie z indeksu wyszukiwarki.

4. Przerost formy
To już inna skrajność. W stronę włożono wiele pracy, zapewne wydano wiele pieniędzy, wydawałoby się, że jest bardzo dopieszczona, lecz… aż za bardzo. Odwiedzający widzi ładujące się w nieskończoność filmy lub zdjęcia, albo też może podziwiać na każdym kroku pracę grafików. Nie jest jednak w stanie się dowiedzieć, czym tak naprawdę firma się zajmuje. Efekt wizualny kompletnie pochłonął użyteczność witryny. Co robi w takim wypadku poszukujący internauta? Z reguły nie chce mu się zbyt długo czekać, ani przeszukiwać strony i zwyczajnie z niej wychodzi.

5. Brak zaufania do firm zewnętrznych
Ten punkt to tak naprawdę pointa całej opowieści i sposób na to, by uniknąć wszelkich wpadek: jeśli nie wiesz, jak zająć się swoją stroną internetową – zgłoś się do firmy, która zrobi to za Ciebie. Przygotowanie ciekawej witryny jest w rzeczywistości bardzo trudne i składa się na to wiele czynników. Wszystko musi być odpowiednio wyważone i połączone. Nie obawiaj się przyznać do tego, że sam nie dajesz sobie z tym rady, bo nie jest to nic złego. Firmy, które robią to profesjonalnie, oferują swoją pomoc właśnie takim ludziom, jak Ty. Są to takie same usługi, jak każde inne – nie umiesz naprawić swoich butów, to idziesz do szewca; nie umiesz naprawić swojej strony internetowej, także wybierz kogoś, kto wykona to lepiej niż Ty.
Nie łudź się, że zostaniesz zawodowcem w tworzeniu stron internetowych w ciągu pięciu minut, dlatego właśnie istnieje agencja interaktywna Web Lider, która w odpowiedni sposób łączy działania informatyczne, designerskie i pozycjonerskie, a Ty będziesz mógł skupić się na tym, na czym sam znasz się najlepiej, prowadząc swoją działalność gospodarczą.

Podobne artykuły

Raport kwartalny o spamie w firmach
Firma Panda Security opublikowała kwartalny raport dotyczący przesyłanych do firm wiadomości spamowych. Niepożądana korespondencja pochodziła głównie ze Stanów Zjednoczonych, ale aktywna była również Polska, zajmując szóste miejsce pod względem udziału w produkcji spamu.

Studying or hacking
Firma Panda Security przeprowadziła badania na reprezentatywnej grupie ponad 4 tys. nastolatków, regularnie korzystających z sieci. W anonimowych ankietach 67% młodych ludzi, pomiędzy 15 a 18 rokiem życia przyznało się do włamań na konta swoich znajomych z portali społecznościowych, czy przejmowania kontroli nad komunikatorami internetowymi. 20% z badanych przynajmniej raz w życiu rozpropagowało w sieci kompromitujące zdjęcia lub filmy video.

Drugi Service Pack do pakietu Office 2007
Najpopularniejszy na świecie zestaw aplikacji biurowych Microsoft Office 2007 doczekał się drugiego pakietu Service Pack (SP2). Wszystkie zmiany w pakiecie zostały opracowane na podstawie opinii użytkowników Office’a, a następnie sprawdzone przez tysiące testerów z 60 krajów na świecie.

Gmail przełamuje bariery językowe
Google informuje o eksperymentalnej integracji technologii Google Translate z Gmail, bezpłatną usługą pocztową Google. Dzięki temu możliwe jest automatyczne tłumaczenie wiadomości e-mail na 41 języków. Funkcja znajduje się w sekcji Laboratorium Gmail jako eksperyment o nazwie 'Tłumaczenie wiadomości' i jest dostępna dla użytkowników Gmail z całego świata.

Czy Polacy polubią strony startowe

Poszukując informacji w sieci zwykle pytamy o zdanie Googla, Yahoo czy Binga.

Chociaż istniejące technologie wyszukiwania nie odpowiadają całkowicie preferencjom i zachowaniom wszystkich użytkowników, wyszukiwarki stały się integralną częścią naszej obecności w Internecie.Wyciekły pakiety językowe dla systemu Windows 8
Wygląda na to, że wycieka wszystko to, co jest związane z systemem operacyjnym Microsoft Windows 8. Na pierwszy ogień poszedł pojedynczy obraz płyty instalacyjnej 64-bitowego systemu Windows 8 Enterprise w wersji N, a więc przeznaczonej na rynki Unii Europejskiej. Zaraz za nim pojawiły się wersja 32-bitowa oraz obrazy płyt z systemem Windows 8 Pro. Nie trzeba było też długo czekać na system Windows Server 2012.

AMD zostanie przejęte
Wartość akcji firmy AMD podskoczyła niemal o 10% zaraz po tym, jak pojawiły się plotki o tym, że przejęciem jej jest zainteresowany nie kto inny jak sam Qualcomm, a więc jeden z głównych graczy na rynku procesorów opartych na architekturze ARM. Jednocześnie wśród analitykó pojawia się inny kandydat, który miałby rozważać kupienie AMD. Czy firma faktycznie może stać się własnością któregoś z tych podmiotów?

EA: cyfrowa dystrybucja już wkrótce zdominuje rynek gier
Peter Moore w wywiadzie dla Reutersa stwierdził, że w najbliższej przyszłości sprzedaż cyfrowych wersji gier znacznie przewyższy sprzedaż wersji pudełkowych:

Popraw swoją strategię z Crusade Online
Przygotowane przez znawców tematu gry mają jedno podstawowe zadanie – muszą trafiać w gusta graczy. Jest ich równie wielu jak i gier dostępnych w internecie, zadanie jest zatem niełatwe. Ważnym elementem w zbiorze dostępnych gier są gry strategiczne, bo to one dają wszystkim graczom najwięcej możliwości rozwoju, a co za tym idzie najwięcej zabawy.

Czym kierować się przy wyborze switcha przemysłowego
Wielu przedsiębiorców staje przed dylematem zakupu pierwszego switcha przemysłowego eternetowego lub przed koniecznością wymiany na nowy, lepszy i w końcu niezawodny model. W takiej sytuacji może pojawić się pytanie: Na co zwrócić uwagę, by dokonać najlepszego wyboru? Odpowiedź na to pytanie jest niezwykle ważne dla osób, które już raz zawiodły się na sprzęcie kiepskiej jakości i nie chcą ponownie popełnić tego samego błędu.

Jak działają centrale IP PBX
Centrala telefoniczna to urządzenie, do którego trafiają  przychodzące, które są następnie rozdzielane na numery wewnętrzne w firmie czy instytucji. Centrala telefoniczna może funkcjonować jako urządzenie zainstalowane w siedzibie firmy, albo zdalny serwer (w przypadku stosowania telefonii VoIP).–Taką wirtualną centralą jest np.  Call-eX Cloud  marki Datera.

Jakie zalety ma sieć bezprzewodowa
Sieci bezprzewodowe zapewniają nam swobodny dostęp do internetu niemal w każdym miejscu – w pracy, hotelu lub restauracji. To rozwiązanie ma wiele niekwestionowanych zalet, jednak wiele osób zadaje sobie pytanie, czy równie dobrze sprawdzi się w domu.

Internet w pakiecie – na co musimy zwrócić uwagę
O tym, że w pakiecie zawsze jest taniej, większość z nas wie już doskonale. Zasadę tę znają również dostawcy usług telekomunikacyjnych, którzy coraz częściej oferują nam ciekawe rozwiązania. Tym najpopularniejszym zestawieniem jest duet: internet i telewizja. To media, bez których większość z nas nie potrafi już sobie wyobrazić życia, zatem popularność takiej oferty nie powinna być większym zaskoczeniem. 

Nowa oferta ESETA na rynku antywirusów
Poznaj nowy kompleksowy pakiet zabezpieczeń od firmy ESET

Kariera w IT – duże możliwości na rynku krakowskim
Kraków jest dobrym miejscem dla programistów i dla firm, które programistów poszukują. W branży IT i usług dla biznesu, które przecież wymagają silnego wsparcia IT pracuje tu około 50 tys. osób. To najlepszy wynik w Polsce, a jeśli wierzyć intuicji deweloperów, budujących kolejne biurowce, w najbliższym czasie zatrudnienie będzie rosło.

Czy wymiana walut przez internet jest opłacalna
Kantory online z roku na rok robią się coraz bardziej popularne. Wymiana walut przez internet jest nie tylko bezpieczna, ale też dużo bardziej wygodna. Nie trzeba stać w długich kolejkach, mieć przy sobie środków do wymiany, a co więcej – nie trzeba nawet w tym celu wychodzić z domu. Teraz możesz wymieniać waluty siedząc wygodnie w fotelu, z kubkiem ulubionej herbaty w dłoni. Czy zawieranie tego typu transakcji kiedykolwiek było tak proste?

Jakie kryteria warto uwzględnić, poszukując nowego laptopa gamingowego


Mapa strony | Mapa strony HTML | Kontakt