Znajdujesz się w Programy

KATEGORIE
POLECAMY
STATYSTYKI
Aktualnie online: 0
Ilość programów: 0
Ilość sterowników: 0
Ilość gier: 0

Jakie zalety ma sieć bezprzewodowa

Data: 18.12.2015

Jakie zalety ma sieć bezprzewodowa

Sieci bezprzewodowe zapewniają nam swobodny dostęp do internetu niemal w każdym miejscu – w pracy, hotelu lub restauracji. To rozwiązanie ma wiele niekwestionowanych zalet, jednak wiele osób zadaje sobie pytanie, czy równie dobrze sprawdzi się w domu.

Sieci bezprzewodowe zapewniają nam swobodny dostęp do internetu niemal w każdym miejscu – w pracy, hotelu lub restauracji. To rozwiązanie ma wiele niekwestionowanych zalet, jednak wiele osób zadaje sobie pytanie, czy równie dobrze sprawdzi się w domu.

Korzystania z internetu w domu nie ograniczamy już do niezbędnego minimum. Obecnie dostęp do sieci jest pomocny nie tylko w pracy czy nauce, ale też stwarza nowe możliwości spędzania wolnego czasu, który możemy spożytkować na beztroską rozrywkę. Głównie z tego powodu większości z nas zależy, by móc korzystać z internetu w każdym miejscu.

Sieci bezprzewodowe w domu

Dostęp do sieci w dowolnym miejscu w domu lub mieszkaniu zapewni nam właśnie internet bezprzewodowy. Wśród głównych atutów tego rozwiązania wymienia się przede wszystkim większą wygodę i komfort użytkowania. Decydując się na sieć bezprzewodową, możemy korzystać z dostępu do internetu jak chcemy, gdzie chcemy i kiedy tylko mamy na to ochotę.

Zaletą internetu bezprzewodowego jest także możliwość surfowania po sieci na dowolnie wybranym urządzeniu, również mobilnym. Na korzyść sieci bezprzewodowych przemawia też bezproblemowa instalacja wynikająca z braku konieczności prowadzenia okablowania.

Internet bezprzewodowy w pracy

Warto jednak zaznaczyć, że internet bezprzewodowy to wariant chętnie wybierany nie tylko przez klientów indywidualnych. Sieci bezprzewodowe świetnie sprawdzają się też w firmach, gdzie pozwalają obniżyć wydatki związane z eksploatacją i podnieść wydajność pracowników.

Co bardzo istotne, zwłaszcza z biznesowego punktu widzenia, internet bezprzewodowy gwarantuje nam pełną mobilność w obrębie biura czy budynku. Możliwość korzystania z dostępu do sieci w dowolnym miejscu z pewnością pozytywnie wpływa na komfort pracy.

Nie bez znaczenia pozostaje również różnorodność ofert, dzięki której, decydując się na internet bezprzewodowy, możemy wybrać pakiet dostosowany do naszych potrzeb.

Jak działa sieć bezprzewodowa?

Sieci bezprzewodowe działają przy wykorzystaniu fal radiowych lub podczerwonych, za pośrednictwem których wysyłane są poszczególne informacje. Pozornie dość trudnym do rozwiązania problemem może wydawać się odbieranie sygnałów od innych odbiorników, ale odpowiednia konfiguracja i ustawienie jednej częstotliwości pomogą nam go wyeliminować.

Konfiguracje sieci bezprzewodowych zazwyczaj działają w oparciu o tak zwane access pointy, czyli urządzenia odbierające i wysyłające informacje. Są one połączone z siecią kablową, natomiast bezprzewodowo odbierają i wysyłają dane do użytkowników. W zależności od mocy sprzętu jej zasięg może wynosić do kilku tysięcy metrów kwadratowych.

Co zrobić, gdy internet działa za wolno?

Za obniżeniem prędkości internetu mogą kryć się nieprawidłowo skonfigurowany router, nieaktualne oprogramowanie sieciowe czy nawet niewłaściwe ustawienia przeglądarki. Aktualizacje oprogramowania zwykle dostępne są na stronach producentów urządzeń.

Czasem zdarza się też, że nasz router jest po prostu przestarzały, podczas gdy nowoczesne modele mogą wysyłać sygnały bezpośrednio do urządzenia i dają możliwość ustawienia różnych częstotliwości. Warto również sprawdzić, czy nasz router jest dobrze zabezpieczony, co pozwala na ograniczenie liczby sprzętów, które mogą uzyskać dostęp do naszej sieci.

Podobne artykuły

Raport kwartalny o spamie w firmach
Firma Panda Security opublikowała kwartalny raport dotyczący przesyłanych do firm wiadomości spamowych. Niepożądana korespondencja pochodziła głównie ze Stanów Zjednoczonych, ale aktywna była również Polska, zajmując szóste miejsce pod względem udziału w produkcji spamu.

Studying or hacking
Firma Panda Security przeprowadziła badania na reprezentatywnej grupie ponad 4 tys. nastolatków, regularnie korzystających z sieci. W anonimowych ankietach 67% młodych ludzi, pomiędzy 15 a 18 rokiem życia przyznało się do włamań na konta swoich znajomych z portali społecznościowych, czy przejmowania kontroli nad komunikatorami internetowymi. 20% z badanych przynajmniej raz w życiu rozpropagowało w sieci kompromitujące zdjęcia lub filmy video.

Drugi Service Pack do pakietu Office 2007
Najpopularniejszy na świecie zestaw aplikacji biurowych Microsoft Office 2007 doczekał się drugiego pakietu Service Pack (SP2). Wszystkie zmiany w pakiecie zostały opracowane na podstawie opinii użytkowników Office’a, a następnie sprawdzone przez tysiące testerów z 60 krajów na świecie.

Gmail przełamuje bariery językowe
Google informuje o eksperymentalnej integracji technologii Google Translate z Gmail, bezpłatną usługą pocztową Google. Dzięki temu możliwe jest automatyczne tłumaczenie wiadomości e-mail na 41 języków. Funkcja znajduje się w sekcji Laboratorium Gmail jako eksperyment o nazwie 'Tłumaczenie wiadomości' i jest dostępna dla użytkowników Gmail z całego świata.

Czy Polacy polubią strony startowe

Poszukując informacji w sieci zwykle pytamy o zdanie Googla, Yahoo czy Binga.

Chociaż istniejące technologie wyszukiwania nie odpowiadają całkowicie preferencjom i zachowaniom wszystkich użytkowników, wyszukiwarki stały się integralną częścią naszej obecności w Internecie.Wyciekły pakiety językowe dla systemu Windows 8
Wygląda na to, że wycieka wszystko to, co jest związane z systemem operacyjnym Microsoft Windows 8. Na pierwszy ogień poszedł pojedynczy obraz płyty instalacyjnej 64-bitowego systemu Windows 8 Enterprise w wersji N, a więc przeznaczonej na rynki Unii Europejskiej. Zaraz za nim pojawiły się wersja 32-bitowa oraz obrazy płyt z systemem Windows 8 Pro. Nie trzeba było też długo czekać na system Windows Server 2012.

AMD zostanie przejęte
Wartość akcji firmy AMD podskoczyła niemal o 10% zaraz po tym, jak pojawiły się plotki o tym, że przejęciem jej jest zainteresowany nie kto inny jak sam Qualcomm, a więc jeden z głównych graczy na rynku procesorów opartych na architekturze ARM. Jednocześnie wśród analitykó pojawia się inny kandydat, który miałby rozważać kupienie AMD. Czy firma faktycznie może stać się własnością któregoś z tych podmiotów?

EA: cyfrowa dystrybucja już wkrótce zdominuje rynek gier
Peter Moore w wywiadzie dla Reutersa stwierdził, że w najbliższej przyszłości sprzedaż cyfrowych wersji gier znacznie przewyższy sprzedaż wersji pudełkowych:

Popraw swoją strategię z Crusade Online
Przygotowane przez znawców tematu gry mają jedno podstawowe zadanie – muszą trafiać w gusta graczy. Jest ich równie wielu jak i gier dostępnych w internecie, zadanie jest zatem niełatwe. Ważnym elementem w zbiorze dostępnych gier są gry strategiczne, bo to one dają wszystkim graczom najwięcej możliwości rozwoju, a co za tym idzie najwięcej zabawy.

Czym kierować się przy wyborze switcha przemysłowego
Wielu przedsiębiorców staje przed dylematem zakupu pierwszego switcha przemysłowego eternetowego lub przed koniecznością wymiany na nowy, lepszy i w końcu niezawodny model. W takiej sytuacji może pojawić się pytanie: Na co zwrócić uwagę, by dokonać najlepszego wyboru? Odpowiedź na to pytanie jest niezwykle ważne dla osób, które już raz zawiodły się na sprzęcie kiepskiej jakości i nie chcą ponownie popełnić tego samego błędu.

Jak działają centrale IP PBX
Centrala telefoniczna to urządzenie, do którego trafiają  przychodzące, które są następnie rozdzielane na numery wewnętrzne w firmie czy instytucji. Centrala telefoniczna może funkcjonować jako urządzenie zainstalowane w siedzibie firmy, albo zdalny serwer (w przypadku stosowania telefonii VoIP).–Taką wirtualną centralą jest np.  Call-eX Cloud  marki Datera.

Internet w pakiecie – na co musimy zwrócić uwagę
O tym, że w pakiecie zawsze jest taniej, większość z nas wie już doskonale. Zasadę tę znają również dostawcy usług telekomunikacyjnych, którzy coraz częściej oferują nam ciekawe rozwiązania. Tym najpopularniejszym zestawieniem jest duet: internet i telewizja. To media, bez których większość z nas nie potrafi już sobie wyobrazić życia, zatem popularność takiej oferty nie powinna być większym zaskoczeniem. 

Do czego powinien być stosowany certyfikat SSL
Certyfikat SSL gwarantuje użytkownikom danej strony internetowej, że ich dane zostały zabezpieczone kryptograficznie i dzięki temu nie dostaną się w niepowołane ręce. Certyfikaty SSL stosuje się przede wszystkim w sklepach internetowych, serwisach społecznościowych oraz w bankowości internetowej.

Nowa oferta ESETA na rynku antywirusów
Poznaj nowy kompleksowy pakiet zabezpieczeń od firmy ESET

5 błędów popełnianych na stronach internetowych
Znaleźć firmę, o której nie byłoby żadnych informacji w Internecie to dziś nie lada sztuka. Na pewno wynika z tego wiele korzyści, zarówno dla przedsiębiorcy, jak i jego odbiorcy. Często za pracę nad stroną internetową bierze się osoba, niemająca wcześniej żadnego kontaktu z tym środowiskiem. Cóż można powiedzieć, Internet rządzi się swoimi prawami, cały czas ewoluuje. Coś, co miesiąc temu było aktualne, niekoniecznie musi być aktualne dzisiaj. Aktualne trendy w tworzeniu stron możesz śledzić na stronie www.weblider.pl/strony-www. Trudno wymagać, by poradził sobie z tym ktoś, kto wchodząc ze swoją działalnością do Internetu, dokonuje tak naprawdę przeskoku technologicznego o kilkanaście lub kilkadziesiąt lat. Kłopoty w takiej sytuacji są czymś normalnym. Oto 5 błędów, jakie są często popełniane przy tworzeniu stron internetowych, a których należy unikać za wszelką cenę.

Kariera w IT – duże możliwości na rynku krakowskim
Kraków jest dobrym miejscem dla programistów i dla firm, które programistów poszukują. W branży IT i usług dla biznesu, które przecież wymagają silnego wsparcia IT pracuje tu około 50 tys. osób. To najlepszy wynik w Polsce, a jeśli wierzyć intuicji deweloperów, budujących kolejne biurowce, w najbliższym czasie zatrudnienie będzie rosło.

Czy wymiana walut przez internet jest opłacalna
Kantory online z roku na rok robią się coraz bardziej popularne. Wymiana walut przez internet jest nie tylko bezpieczna, ale też dużo bardziej wygodna. Nie trzeba stać w długich kolejkach, mieć przy sobie środków do wymiany, a co więcej – nie trzeba nawet w tym celu wychodzić z domu. Teraz możesz wymieniać waluty siedząc wygodnie w fotelu, z kubkiem ulubionej herbaty w dłoni. Czy zawieranie tego typu transakcji kiedykolwiek było tak proste?

Mapa strony | Mapa strony HTML | Kontakt

wso shell IndoXploit shell wso shell hacklink satış hacklink wordpress free themes Google